Pielęgnacja włosów kręconych – podstawowe porady

Włosy kręcone są włosami szczególnie wymagającymi w pielęgnacji. Właściwa pielęgnacja jest jednym z kluczowych elementów cieszenia się zdrowymi i pięknymi lokami. Wiele osób nie lubi swoich naturalnie kręconych włosów z powodu braku świadomości jak z tymi włosami postępować, by wydobyć z nich piękno. Nikt przecież nie lubi suchych, puszących się włosów, a wszystko wynika z braku świadomości w pielęgnacji.

Porowatość włosów – czym jest i jak to sprawdzić?

Porowatość włosów to nic innego jak struktura naszego włosa — jest to odchylenie łuski włosowej. Warto ją znać przy wyborze odpowiednich kosmetyków do naszych włosów. Sprawdzić porowatość możemy poprzez wykonanie krótkiego testu, który dostępny jest w internecie.

Porowatość włosów dzielimy na trzy rodzaje:

  • niskoporowate,
  • średnioporowate,
  • wysokoporowate.

Metoda OMO – czyli jak myć włosy kręcone.

Metoda OMO to nic innego jak odżywianie – mycie – odżywianie. Myjemy włosy zgodnie z powyższą kolejnością. Na mokre włosy nakładamy odżywkę, pomijając skalp. Później używamy szamponu, który warto najpierw rozprowadzić na dłonie i myjemy nim tylko skórę głowy, ponieważ tylko ona potrzebuje oczyszczenia. Ostatnim etapem jest nałożenie odżywki również z pominięciem skóry głowy. Włosy dzięki temu nie będą przeciążone produktem, a to bardzo istotne dla włosów kręconych.

Po umyciu włosów warto nałożyć aktywator skrętu oraz żel lub stylizator do włosów kręconych, możemy nałożyć oba. Marka OnlyBio posiada całą kolekcję produktów do włosów kręconych. Dobrymi produktami może się również pochwalić firma Anwen. Są to kosmetyki o dobrym składzie, bo to również jest istotne w odpowiedniej pielęgnacji.

Ważne jest również, by włosów kręconych nie zawijać w kąpielowy ręcznik, ponieważ niszczy to strukturę włosa i może prowadzić do puszenia, rozdwajania końcówek. Idealny będzie ręcznik z mikrofibry lub bawełniana koszulka.