Co warto wiedzieć o biżuterii Swarovski?

Jesteś fanem biżuterii? Jeżeli tak, z pewnością może Cię zainteresować marka Swarovski, która wyróżnia się swoimi kryształami na rynku jubilerskim.

Jaka jest historia marki Swarovski?

Założycielem marki jest Daniel Swarovski. Swarovski chciał, aby zastosowania umożliwiały szybszą oraz dokładniejszą obróbkę szkła niż ręczna. Inspiracja do powstania marki to Wystawa Elektryczna w Wiedniu, podczas której prezentowana była m.in. maszyna stworzona przez Thomasa Edisona.

Rozpoczęto próby skonstruowania urządzenia do obróbki szkła. Efektem było nowatorskie rozwiązanie, które zagwarantowało szybkie oraz precyzyjne cięcie, a także szlifowanie szkła. W 1892 roku opatentowano maszynę, która jest do dziś kluczowa dla jubilerstwa.

Marka jest znana na całym świecie. Biżuterię noszą zarówno zwykli obywatele, jak i znane osobistości. Więcej o tym, jaką biżuterię i ozdoby można nosić oraz jak wielkie, eleganckie marki radzą sobie z modą w obecnych czasach przeczytasz na stronach:

https://mybaze.com/pl/blog/chanel-elegancka-i-funkcjonalna-moda-dla-silnych-kobiet/ oraz https://mybaze.com/pl/blog/karl-lagerfeld-cesarz-mody-i-jego-kreacje/.

Historia Swarovski jest niezwykle barwną. O powstaniu kryształu Aurora Borealis należy koniecznie wspomnieć. W latach 50. XX wieku rozpoczęto pracę nad tym, jak ma wyglądać kryształ. Dzięki nietypowemu kryształowi mieni się tysiącem barw oraz daje niepowtarzalny blask. Niesamowity efekt osiągnięto dzięki pokryciu szkła cienką warstwą metalu. Pierwszy sklep Swarovski został otwarty w latach 80. XX wieku.

Czym cechuje się biżuteria Swarovski?

Kryształy Swarovskiego mogą kosztować nawet kilkanaście razy mniej niż szlachetne kamienie. Są one jednak niemniej piękne. Markę Swarovski kolejno rozwija już kolejny członek rodziny (wg. założeń tylko oni mogą prowadzić biznes).

Więcej oryginalnych produktów poznasz na: https://mybaze.com/pl/blog/swarovski-swiat-unikatowych-krysztalow/

Kryształy Swarovskiego są hipnotyzujące. Ich główne cechy to blask oraz różnorodność. Te kamienie syntetyczne załamują światło w niewiarygodny sposób.

W biżuterii stosowane są także cyrkonie. Są one o wiele twardsze od kryształów, ale również prezentują się wyjątkowo. Czasami te materiały są łączone.

Jakie produkty wyróżnia Swarovski biżuteria?

Wśród biżuterii marki Swarovski można odnaleźć: kolczyki, łańcuszki, naszyjniki, bransoletki, zegarki. Większość z nich posiada kryształy Swarovskiego. Można je znaleźć we wszystkich kolorach tęczy.

Biżuteria Swarovski oferuje głównie produkty, dla których najważniejszym klientem jest kobieta. Naszyjniki, kolczyki i bransoletki Swarovski są wyróżniane przede wszystkim za efektowny wygląd, jak również perfekcyjne wykonanie.

Z jednej strony biżuteria Swarovskiego cechuje się różnorodnością kamieni szlachetnych, a z drugiej strony trwałością produktów. Ambasadorkami marki były m.in. Madonna czy też Penelope Cruz.

Kryształy Swarovski są znane na całym świecie i sięgają po nie projektanci z najbardziej znanych domów mody m.in.: Versace, Gucci, czy też Prada.

Dodatek do biżuterii Swarovski stanowi szeroka gama akcesoriów ubraniowych wśród nich: torebki wieczorowe, zegarki, jak również przedmioty użytkowe tj. długopis, pendrive, ramka na zdjęcia, etui na telefon komórkowy. Produkty Swarovski sprawdzą się na prezent, oferuje się je w szerokiej gamie kolorystycznej. Mogą to być eleganckie klasyki, jak i soczyste, letnie barwy. Świetnie, gdy biżuteria zostanie zestawiona na zasadzie kontrastów.

Jakie produkty marki Swarovski znacie?