Bransoletki na rękę – najnowsze trendy

Bransoletki na rękę są rodzajem biżuterii, który niezmiennie cieszy się dużą popularnością. Noszą je kobiety w każdym wieku i na każdą okazję. Producenci biżuterii dokładają wszelkich starań, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientek i zadbać o to, by każda z nich miała szansę znaleźć coś dla siebie, dopasowując swoją ofertę do obowiązujących w danym sezonie trendów. I choć wydawać by się mogło, że moda w biżuterii nie zmienia się aż tak bardzo, najnowsze modele bransoletek na rękę udowadniają, że warto śledzić ją na bieżąco. Jakie bransoletki są najmodniejsze w tym sezonie? Przekonajmy się!

Bransoletki na rękę vs upływ czasu

Zmiany w najmodniejszych trendach sezonu nie omijają również biżuterii. Bransoletki na rękę i ich wygląd na przestrzeni lat mocno ewoluowały — od bogato zdobionych, wysadzanych drogocennymi, kolorowymi kamieniami modeli aż po minimalistyczne wzory. Zmiany nie ominęły również rodzaju tworzywa, z którego tworzone są bransoletki. Przez długi czas prym wiodły srebro i złoto. Z czasem równie popularne stały się modele wykonywane z kolorowych korali i sznurków oraz połączeń tych surowców. Obecnie dużą popularnością cieszą się bransoletki wykonane ze stali szlachetnej, która jest równie odporna na zniszczenia jak szlachetne złoto i srebro, a przy tym zdecydowanie tańsza, co czynią ją ciekawą, budżetową alternatywą dla wspomnianych kruszców.

Bransoletki na rękę — nowoczesne modele

Analizując wygląd współczesnych modeli bransoletek, bez trudu można zauważyć, że wciąż nawiązują one do modeli modnych już od kilku sezonów, jak choćby bransoletki modułowe. Jednak we współczesnej odsłonie poza znakami zodiaku w postaci zawieszek i chramsów wśród propozycji uzupełniających bransoletki modułowe znaleźć można motywy bajkowe i filmowe. Modne są także zawieszki w kształcie liter, które pozwalają personalizować wygląd bransoletki, nadając jej osobistego wyrazu.

Doskonałym przykładem klasyki w nowoczesnej odsłonie są perły, które znów wracają do łask. Bransoletka na rękę wykonana z pereł to coś, co dobrze wszyscy znamy, nie tylko z emitowanych wiele lat temu seriali telewizyjnych, ale i szkatułek naszych babć, a później mam. Okazuje się, że perły, niezmiennie kojarzące się z elegancją, idealnie sprawdzające się w wieczorowym wydaniu, równie dobrze prezentują się w mniej oficjalnej wersji. Nowoczesne bransoletki z pereł z powodzeniem możemy nosić nie tylko „od święta”, ale i „na co dzień”. W nowoczesnej odsłonie na bransoletkach z pereł dominują kamienie o różnorodnej wielkości, bardzo często w różnych, dość wyrazistych kolorach. W bardziej subtelnym wydaniu pojawia się na nich kilka pereł umieszczonych na delikatnym, złotym lub srebrnym łańcuszku.

Jak nosić?

Wybór modnego modelu bransoletki na rękę to niejedyne, na co musimy zwrócić uwagę, chcąc pozostać na bieżąco z najnowszymi trendami. Równie ważne jak to, co nosimy, jest to, w jaki sposób to robimy. W nadchodzącym sezonie wciąż modne pozostaje noszenie kilku bransoletek na jednej ręce. Najlepiej, aby różniła je od siebie grubość, rodzaju splotu oraz materiału, z którego są wykonane. Łączyć powinna je natomiast spójna kolorystka. W nieco bardziej odważnej wersji można zestawiać ze sobą modele różniące się od siebie kolorystycznie. Bransoletki na rękę, które zakładamy, powinny być modne, ale przede wszystkim powinny odzwierciedlać nasz styl. Jeśli będziemy przestrzegać tej zasady, wybrana przez nas biżuteria stanie się świetnym uzupełnieniem naszych stylizacji i efektowną ozdobą wyrażającą naszą osobowość.